Menu

Madame Magalii

Blog Madame Magalii to zbiór praktycznych porad dla kobiet szukających wskazówek dotyczących życia codziennego. Tematy to zdrowie, moda, uroda, odchudzanie, macierzyństwo, miłość, biznes, praca i styl życia. Kopalnia wiedzy dla każdej kobiety.

W jakim wieku kobiety rodzą swoje dzieci?

madamemagalii

meringue888338_1920Na tematy związane z macierzyństwem można dyskutować bez końca. Z pewnością każdy z nas ma swoją teorię, kiedy kobieta powinna urodzić swoje pierwsze dziecko. Lekarze uważają, że najlepszy okres to czas do 30 roku życia. Jednak w dzisiejszym świecie medycyna posunęła się do przodu i nawet późna ciąża nie jest niczym dziwnym i nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia matki oraz dziecka. Kobiety trzydziestoletnie i czterdziestoletnie decydują się na macierzyństwo. W takiej sytuacji po prostu zarówno matka jak i dziecko muszą częściej odwiedzać lekarza i wykonać więcej badań diagnostycznych. Ciąża to dla przyszłej matki radość i szczęście, szczególnie w sytuacji kiedy była długo wyczekiwana. Kobiety, które długo czekały z macierzyństwem i urodziły po trzydziestym roku życia w szczególny sposób pielęgnują swoje dziecko. Porzucają pracę i karierę by w pełni oddać się maleństwu. W końcu pierwszy rok życia dziecka to czas budowania więzi między matką i dzieckiem. Każda chwila, moment rozwoju, najpierw siedzenie, raczkowanie a potem wstawanie, chodzenie i mówienie daje wiele radości i upewnia rodziców w fakcie, że ich dziecko jest zdrowe.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • ameba6

    Masz rację, macierzyństwo jest piękne i jest poświęceniem, jednak niezależnie od wieku, a nie tylko to późne.
    Chociaż moje dziecko urodzi się przed moimi 30 urodzinami już odczułam, że nie nadążam za zegarem biologicznym, bo diagnozy są surowe, nawet jeśli ryzyko jeszcze nie jest zbyt duże. Tak więc odkładanie macierzyństwa posiada wiele ale, z którymi nie można dyskutować, ja czuję jakbym już na starcie nie mogła dać czegoś ważnego swojemu dziecku.

© Madame Magalii
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci