Menu

Madame Magalii

Blog Madame Magalii to zbiór praktycznych porad dla kobiet szukających wskazówek dotyczących życia codziennego. Tematy to zdrowie, moda, uroda, odchudzanie, macierzyństwo, miłość, biznes, praca i styl życia. Kopalnia wiedzy dla każdej kobiety.

Bardzo boję się bólu porodowego!

madamemagalii

woman2197947_1920

Nie ma chyba na świecie kobiety która nie obawiała by się dnia porodu. Dzień, w którym dziecko przychodzi na świat, to chyba najszczęśliwszy dzień w życiu każdej kobiety. Ale jest to też dzień, w którym kobieta odczuwa największy w swoim życiu ból. Ból, który trudno sobie w ogóle wyobrazić. Ból, który wychodzi poza wszystkie dostępne skale. Jednak moment, w którym dziecko pojawia się na świecie, wynagradza wszystko. Poród - jest to moment, w którym dziecko pierwszy raz wita otaczający go świat. Do tej pory dziecko było bezpieczne w łonie swojej matki, teraz musi zmierzyć się z otaczającą rzeczywistością. Nie ma nic lepszego niż ramiona mamy i jej pokarm. Małe dziecko jest w całości zdane na opiekę swojej matki.

Mimo faktu, że na świecie pojawi się taki wspaniały i kochany szkrab to wiele kobiet boi się bólu porodowego. Są panicznie przerażone i gdy zbliża się termin rozwiązania nie potrafią myśleć o niczym innym. W takiej sytuacji warto wybrać się do psychologa lub psychiatry i poprosić o zaświadczenie o tokofobii. Jest to paniczny lęk przed porodem i psychicznym wskazaniem do wykonania cięcia cesarskiego. Nie ma cesarskiego cięcia na życzenie w Polsce dlatego tylko ta droga jest zgodna z prawem, Jeżeli kobieta naprawdę jest w złym stanie psychicznym spowodowanym dniem narodzin swojego dziecka i bólem z tym związanym może skorzystać z tej możliwości.

Zapisz

© Madame Magalii
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci