Menu

Madame Magalii

Blog Madame Magalii to zbiór praktycznych porad dla kobiet szukających wskazówek dotyczących życia codziennego. Tematy to zdrowie, moda, uroda, odchudzanie, macierzyństwo, miłość, biznes, praca i styl życia. Kopalnia wiedzy dla każdej kobiety.

Jak przygotować sie do bycia mamą?

madamemagalii

baby444943_1920

Macierzyństwo to niezwykle ważny okres w życiu kobiety. Niesie ze sobą wiele radości, ale też i obaw. Największym życzeniem każdej przyszłej mamy jest, by jej dziecko urodziło się zdrowe, a poród przebiegł bez żadnych komplikacji. Prosto i w przyjaznej atmosferze. Aby tak było warto się wcześniej do niego przygotować. Po pierwsze powinniśmy się zastanowić nad wyborem miejsca. Czy ma to być szpital, prywatna klinika czy może własny dom. Bardzo pomocne mogą okazać się też zajęcia w szkole rodzenia. Pomogą one przygotować się przyszłej mamie do tego niezwykłego wydarzenia. Ważne jest również, by podczas porodu towarzyszył nam ktoś zaufany, kto będzie dla nas wsparciem psychicznym. Doda nam otuchy.

Przytulny pokój dla dziecka

Warto przygotować dziecku pokoik w którym będzie spało. Łóżeczko to mebel, który zapewni dziecku przyjemny sen. Obok niego warto postawić półkę na której będą znajdowały się rzeczy do przebrania maluszka takie jak pieluchy, kremy, oliwki i ubrania.

Nauka przewijania i kąpiel

Jedną z najważniejszych rzeczy, które przyjdzie nam się nauczyć to przewijanie noworodka. Jest on bardzo malutki i taki kruchy dlatego trzeba obchodzić się z nim ostrożnie. Inna bardzo istotna sprawa to kąpiel. W pomieszczeniu gdzie kąpie się dziecko powinno być 24 stopnie. Po kąpieli dziecko należny otulić i delikatnie wytrzeć, następnie należy posmarować pupę kremem przeciw odparzeniom i założyć pieluszkę. Potem ciepło ubrać. Główkę dziecka należy nasmarować oliwką i uczesać miękką szczotką.

Bycie mamą może budzić w nas kobietach strach i niepokój. Ale nie ma się czym martwić bo po porodzie każda z nas wie co ma robić i jak się zachować. Jest to naturalne.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Emilia] 95.160.190.*

    Wydaje mi się, że mamą się po prostu staje i ciężko tu mówić o przygotowaniach. oczywiście ja sama byłam na bieżąco z kalendarzem plodnosc.pl/kalendarz-ciazy/21-tydzien który mówił mi jak zaawansowana jest moja ciąża. Jednak sama świadomość bycia mamą przychodzi dla każdej z nas indywidualnie.

© Madame Magalii
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci