Menu

Madame Magalii

Blog Madame Magalii to zbiór praktycznych porad dla kobiet szukających wskazówek dotyczących życia codziennego. Tematy to zdrowie, moda, uroda, odchudzanie, macierzyństwo, miłość, biznes, praca i styl życia. Kopalnia wiedzy dla każdej kobiety.

Czy alkohol wzmaga ochotę na seks?

madamemagalii

girl1245773_1920Co do tego, czy alkohol może pomóc przed zbliżeniem i w jego trakcie, nie ma dobrej odpowiedzi, ponieważ bywa z tym różnie, a poza tym na każdego alkohol działa inaczej. Czasem także wydaje się, że kilka drinków dla rozluźnienia pomoże i zniweluje stres, ale okazuje się, że z powodu zmęczenia czy innych czynników po tych kilku drinkach jest się pijanym bardziej niż zwykle, w efekcie czego do zbliżenia nie dojdzie. Wiele osób jednak decyduje się na randkach na pewną ilość alkoholu, dla tzw. kurażu. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na rozluźnienie się i można go polecić zwłaszcza osobom nieśmiałym czy takim, które mocno się stresują. Seksem często mocno stresują się zwłaszcza faceci, kiedy chcą dobrze wypaść przed nową partnerką i obawiają się, czy na pewno staną na wysokości zadania. W takich sytuacjach alkohol może pomóc, ale tylko w bardzo umiarkowanych ilościach. Lepiej wypić nawet mniej niż się zakłada, że można, by nie było przykrych niespodzianek. Łatwo przesadzić, a wówczas męski organizm często reaguje w sposób zupełnie odwrotny do zamierzonego - nie można osiągnąć erekcji, są z nią kłopoty czy też jest problem z dojściem. Jeśli więc alkohol nie jest absolutnie konieczny, lepiej może będzie z niego zrezygnować, zwłaszcza podczas pierwszych zbliżeń. 

A jak jest z kobietami? Im alkohol dość często zaostrza ochotę na seks, a jeszcze częściej pozwala otworzyć się bardziej i być bardziej spontaniczną. Nawet śmiałe i pewne siebie kobiety nie zawsze są takie w sytuacjach intymnych, zwłaszcza na początku, przy nowym partnerze i alkohol może oddać im wielkie zasługi, oczywiście jednak pod warunkiem, że nie przesadzi się z nim, bo wówczas łatwiej o zaśnięcie niż uprawianie seksu. Sam seks również może być lepszy na lekkim rauszu, co podkreśla wiele osób, głównie właśnie przez tę spontaniczność i większe wyzwolenie emocji. Trzeba jednak pamiętać, by pić tylko do tego stopnia, aby nie tracić jasności umysłu! W takim stanie bowiem łatwo o przekroczenie pewnych nakreślonych sobie granic, a to nie zawsze jest pożądane. Można na przykład po alkoholu zrobić coś, czego potem będzie się żałowało i odczuwało się po tym kaca moralnego, a nie o to przecież w seksie chodzi. Jest to bardzo delikatna sprawa. Tak samo ważne to jest jeśli chodzi o zabezpieczenie, o którym zawsze trzeba pamiętać. Różne mogą być konsekwencje seksu po alkoholu, a niechciana ciąża jest jedną z nich, której skutki ponosi się przez całe życie, zawsze więc trzeba to mieć na uwadze.

© Madame Magalii
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci